Home / Kryesore / Java nis me reshje shiu dhe dëbore, ja parashikimi i motit për sot

Java nis me reshje shiu dhe dëbore, ja parashikimi i motit për sot

Moti do të jetë me vranësira mesatare me reshje shiu në zonën perëndimore, në zonat malore do të vijojnë reshjet e  borës në pjesën e parë të ditës.

Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë të ulëta.

Temperaturat:

Zona malore -1/4

Zona e ulët 5/12

Zona bregdetare 7/12 gradë Celcius.

Check Also

Fantazmat e lëvizjeve të kufijve aviten përsëri në Ballkan

Nga Akri  ÇIPA –   Fantazmat e lëvizjeve të kufijve aviten përsëri në Ballkan. Më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 − four =