Home / Kryesore / Ja lista e librave që duhet të lexoni këto ditë,sipas Alketa Vejsiut

Ja lista e librave që duhet të lexoni këto ditë,sipas Alketa Vejsiut

Në këtë periudhë ku të gjithë janë të izoluar në shtëpi për shkak të koronavirus i cili deri më tani në vendin tonë ka infektuar 123 persona dhe ka shënuar 5 viktima, moderatorja Alketa Vejsiu ka rekomanduar mënyrën më të mirë për të shpenzuar kohën.

Alekta këtë periudhë e ka kaluar duke lexuar libra dhe të njëjtën gjë sugjeron dhe për ndjekësit e saj në “Instagram”. Titujt e librave që ajo rekomandon fillojnë nga Hija e Eres / Karlos Ruiz Zafon tek Dje Sot Neser/ Biografia e Sofial Loren.

Lista me libra e publikuar nga Alketa:

Flasim pak per libra tani!

Shto te preferuarin tend ketu!

Dua te shtoj disa tituj qe i rekomandoj:

1. Hija e Eres / Karlos Ruiz Zafon

2. Dje Sot Neser/ Biografia e Sofial Loren

3. Fantazite e nje Gruaja/ Anatoli Toss

4. Fjalimet qe ndryshuan boten

5. Start With Why/ Simon Sinek

6. Mjeket/ Erik Segal

7. Leonardo Da Vinci/ Walter Isaacson

8.21 Leksione per Shekullin/ Sapiens / Yaval Noah Hararri

9.Bretkosa Mo Yan

10. Parfumi/ Patrik Zyskind

11. Mosmarrveshja/ Kadare

12. Revolta e Atlasit Triologjia

M.C

Check Also

Rrjeti 5G i rrezikshëm për shëndetin. Zvicra ndalon përdorimin e saj!

Zvicra, një nga liderët në botë në përdorimin e teknologjisë celulare 5G, ka vendosur një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen + four =