Home / Showbizz / Ja kush do të marrë detyrat e Princit Philip me urdhër të Mbretëreshës

Ja kush do të marrë detyrat e Princit Philip me urdhër të Mbretëreshës

Mbretëresha që ka qeverisur për kohën më të gjatë në të gjithë historinë, Mbretëresha Elisabeth njiohet gjithashtu si ndjekëse e rregullave në mënyrë perfekte. Për këtë arsye ajo ende nuk ikën nga froni pasi do të qeverisë sipas betimit që ka bërë, deri në ditën e fundit.

Tani që princi Philip është larguar nga jeta detyrat e tij do t’I marrë dikush tjetër, dhe sipas “The Sun” do të jetë princi Charles djali I tij I parë. Britanikët në sondazhe të shumta kanë zgjedhur që princi William të bëhet mbret pas Elisabetës por kjo e fundit nuk preferon sipas burimeve të thyej rregullat dhe për këtë arsye detyrat e bashkëshortit të saj të ndjerë do t’i marrë ai që i takon, Charles.

Ndërkohë, djali i dytë i Princit Charles, Harry ka hequr dorë nga privilegjet dhe është zhvendosur në Kaliforni, SHBA me gruan e tij, Dukeshën e Sussex, Megan . Ata kanë qenë prej kohësh kryefjala e mediave dhe madje intervista e tyre për Oprah ishte bomba përfundimtare.

Check Also

Të gjithë besonin se vajza e Harry-t dhe Meghan do të quhej Diana, por bastet e fundit na lanë pa fjalë

Ndërsa anëtarja më e re e familjes mbretërore britanike pritet të vijë në jetë në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + 18 =