Home / Aktualitet / Ja çfarë ndodhë me trupin tuaj nëse uleni shpesh këmbë mbi këmbë

Ja çfarë ndodhë me trupin tuaj nëse uleni shpesh këmbë mbi këmbë

Të gjithë kemi mënyrën tonë të të ulurit për t’u ndjerë sa më rehat. Por vetëm sepse ndihemi rehat nuk do të thotë se në të vërtet po i bëjmë mirë trupit. Një nga mënyrat më të njohura të të ulurit është këmbë mbi këmbë. Kjo lloj e ulure ka shumë efekte negative dhe duhet të ndalojmë së bëri. Është e rëndësishme të mësoni si të qëndroni ulur me këmbët drejt gjatë gjithë kohës. Më poshtë ne do ju tregojmë 5 arsye pse nuk duhet të uleni këmbë mbi këmbë.

Check Also

E trishtë/ Nuk kishte sëmundje bashkëshoqëruese, COVID i merr jetën 27-vjeçares

COVID vazhdon të sulmojë rëndë edhe moshat e reja. Një 27-vjeçare nga Berati ka ndërruar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 2 =