Home / Aktualitet / Iu sekuestruan 25 doza heroinë, pranga shpërndarësit të drogës në Gramsh

Iu sekuestruan 25 doza heroinë, pranga shpërndarësit të drogës në Gramsh

Një 35-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi u kap teksa shpërndante lëndë narkotike. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas hekurave përfundoi shtetasi me inicialet E.P., banues në Gramsh.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në mjetin me të cilin qarkullonte iu gjetën 25 doza me lëndë narkotike të dyshuar heroinë, 154.000 lekë të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike dhe dy aparate celular, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale së bashku me mjetin.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.

Check Also

Shifrat e fundit/ Shënohen mbi 280 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se kanë humbur jetën 3 persona nga Covid në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen + 2 =