Home / Bota / Italia nën frikën e valës së dytë/ Rriten sërish shifrat me Covid-19

Italia nën frikën e valës së dytë/ Rriten sërish shifrat me Covid-19

Italia ka diagnostikuar 947 raste të reja dhe 9 viktima në 24 orët e fundit nga Covid-19. 154 rastet e reja dhe dy viktima i përkasin vetëm Lombardisë, rajonit më të prekur.

Përveç rritjes së shifrave, që kanë rikthyer frikën e një vale të dytë, shqetësues është prekja e moshave të reja. Mosha mesatare e të infektuarve të rinj në 10-16 gusht është 30 vjeç.

Italia ka një total të prekurish prej mbi 257 mijë njerëzish dhe mbi 35 mijë jetë të humbura.

Check Also

Shifrat e fundit/ 3 viktima nga COVID-19, ja sa raste të reja u shënuan gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 − 2 =