Home / Aktualitet / Ishte shtruar në Turqi, vdes nga koronavirusi inxhinieri i njohur

Ishte shtruar në Turqi, vdes nga koronavirusi inxhinieri i njohur

Inxhinieri i njohur nga Elbasani Edmond Tafa nuk ka mundur dot të fitojë betejën me koronavirusin.

Ai ka ndërruar jetë teksa ishte shtruar në një spital në Turqi, aty ku shkoi për një mjekim më të specializuar kundër virusit.

Tafa kishte javë që vuante nga koronavirusi.

Gjendja e tij shëndetësore ishte e rëndë ai u nis për në shtetin turk.Familjarët e tij kanë shprehur dhimbjen në rrjetet sociale duke dhënë në këtë mënyrë lajmin e hidhur.

Check Also

Shifra të frikshme/ Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve gjatë 24 orëve

Njoftimi i MSHMS: COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3605 testime, 589 të shëruar, 879 raste të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten + 8 =