Home / Aktualitet / Ishte ndërtuar pa leje, IKMT prish “Kalin e Trojës” në Elbasan

Ishte ndërtuar pa leje, IKMT prish “Kalin e Trojës” në Elbasan

IKMT(Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit” ka prishur ditën e sotme “Kalin e Trojës” i cili ishte ndërtuar pa leje në Elbasan.

Kjo ndërtesë e çuditshme në formë busti i ngjashëm me atë të historisë zotërohej nga një biznesmen dhe ndodhej në zonën e unazës së qytetit. Qytetarët të shqetësuar për faktin se i pengonte në lëvizje pasi ndodhej në trotuar dhe u ankuan në organet kompetente derisa ata morën masa për ta prishur. Nga videoja shihet eskavatori teksa e prish këtë ‘ndërtesë’ duke formuar sasi të mëdha pluhuri.

 

Check Also

Braimllari: Vrasja e nënkomisarit në Lezhë tregon si e ka katandisur Rilindja Policinë e Shtetit

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, reagon për vrasjen e efektivit të Policisë së …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 4 =