Home / Aktualitet / Ishte karantinuar në qendrën e riatdhesimeve, vdes në mënyrë misterioze shqiptari

Ishte karantinuar në qendrën e riatdhesimeve, vdes në mënyrë misterioze shqiptari

Një 28-vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm në dhomën e tij në qendrën për riatdhesime dhe azilkërkues në Gradisca d’Isonzo, në Gorizia.

Shqiptari ndante dhomën me një maroken, i cili është dërguar me urgjencë në spital pasi ka plagë serioze.

Sipas autoriteteve që po punojnë për zbardhjen e ngjarjes, shqiptari ishte duke kryer karantinën.

Vdekja e shqiptarit mbetet ende enigmë, shtuar edhe nga fakti që nuk ka shenja për përleshje midis tij e marokenit.

Check Also

UGSH apel qeverive/Ndihmoni gazetarët e Luginës së Preshevës

Tirane me 29.09.2020 Unioni i Gazetareve Shqiptare vlereson intensifikimin e programeve dhe projekteve bashkepunuese mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + 7 =