Home / Aktualitet / Ish sulmuesi i Partizanit i dhuron Superkupën ekipit turk/ Grushta mes lojtarëve

Ish sulmuesi i Partizanit i dhuron Superkupën ekipit turk/ Grushta mes lojtarëve

Ish sulmuesi i Partizanit, Caleb EKuban i dhuron Superkupën e Turqisë Trabzonsporit.

Bomberi realizoi golin e sukesit në minutën e 87 të takimit ndaj Istanbul Basaksehir, kur ndeshja ishte në barazim 1-1 dhe po jepte përshtypjen se po shkonte drejt shtesës.

Skuadra nga Stambolli pretendoi për një faull gjatë aksionit të golit, por gjyqtari e quajti të rregullt dhe Trabzonspor siguroi një trofe shumë të rëndësishme.

Episodi irritoi stolet e të dyja skuadrave duke bërë që fusha e lojës të shndërrohej në arenë boksi.

https://youtu.be/GrzVQQMgma0

Check Also

Najada Çomo i futet politikës, vjen reagimi i Piperos: Lajm i keq për Infektivin

Najada Çomo do të jetë kandidate për deputete e Partisë Socialiste. Mjeku Pëllumb Pipero u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × three =