Home / Aktualitet / Intervista e Fatos Nanos trondit opozitën, shpërthen keq demokrati…

Intervista e Fatos Nanos trondit opozitën, shpërthen keq demokrati…

Fatos Nano ka dhënë këtë një intervistë të fortë ditën e djeshme e cila ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve.

Deklaratat e tij të forta sidomos kundër Sali Berishës dhe Ilir Metës kanë tronditur opozitën.

Ish-deputeti i PD-së, Aleksandër Biberaj, i cilëson deklaratat e Fatos Nanos në emisionin “Opinion”, si një servilizëm ndaj kryeministrit Edi Rama.

Biberaj shprehet se ish-kryeministri Fatos Nano duhet të tregojë sesa miliona euro ka fituar nga shitja e partisë në vitin 2005 te Edi Rama. Biberaj thotë se me mbështetjen ndaj Edi Ramës, Nano rrëzoi dhe imazhin e liberalit të dikurshëm.

“CFARE MJERIMI TE SHIKOSH FATOS NANON DUKE IU SERVILOSUR DHE LEPIRE ISH-LEPIRESIT TE TIJ EDI RAMA PER INTERESA MESKINE PERSONALE! KOMPLET I DEGRADUAR I RRENUAR MORALISHT EDHE MENDERISHT SULMON ME PAGESE OPOZITEN!

Te dashur miq,
Eshte mjerim i madh qe te shikosh Fatos Nanon duke iu servilosur Edi Rames dhe qeverise se tij skandaloze per interesa meskine. Fatos Nano ne vend qe t’iu kerkoje falje shqiptareve per kete monster politike qe sic e ka deklaruar vete e mori si klloshar me thonj te paprere/palare ne France dhe e beri minister te kultures. Fatos tregohu i sinqerte se sa dhjetera milione euro ia shite PS-ne Edi Rames, se ne darke e rrezove me vota “nga kongresmenet e tu” dhe prite sa u levruan parate ne Greqi ku ishe ti, dhe pastaj e votove si kryetar partie. Po mburr nje qeverisje komplet te korruptuar dhe te inkriminuar, nderkohe qe sulmon me pagese pa pike turpi opoziten. Dole ne pension 53 vjec dhe tani i ben fresk nje grupi kriminal qe fatkeqesisht sot drejton vendin. Turp te kesh pasi edhe ate pak respekt qe njerezit kishin per rolin dhe frymen tuaj liberale ne tranzicionin qe bere nga PPSH ne PSSH e humbe, duke justifikuar shkaterrimin e PS-se dhe konvertimin e saj ne nje sekt kriminal me emrin rilindje. Dhe e fundit por jo me pak e rensesishme: Fatos per interesat tuaja personale tradhetove te gjithe shoket dhe shoqet e PS-se, intelektuale dhe social-demokrate te vertete me te cilet bere nje opozite shume te veshtire ne vitet 1992-1997. I le miqte tuaj pa asnje lloj mbrojtjeje, i hodhe pa pike meshire ne tufen e uritur per para dhe pushtet te cakejve te rilidjes, te cilet i grine si piranja miqte tuaj nje e nga nje pa pike meshire. Fatos a te vret ndopak ndergjegja per Luan Hajdaragen (vdiq rrugeve te Balllanit pasi Edi e la te papune), Marko Bellon (vdiq i papune), Moikom Zeqon (vdiq i papune), apo per Arta Daden, Ermelinda Meksin, Namik Doklen, Servet Pellumbin, Ethem Ruken, Maqo Lakrorin (te gjithe ne pension politik dhe te papune), si dhe per shume e shume socialiste te tjere te cilet te bene kryetar PS-je dhe disa here kryeminisiter. Ashtu sic ike me 14 shtator, ashti ike edhe ne vitin 2005 duke i lene te gjithe miqte tuaj rrugeve ne meshiren e horrave, rrugecerve dhe vagabondeve te rilindjes! Zoti te falte dhe te meshirofte Fatos!”

Check Also

Ka efekte të pabesueshme shëndetësore, kjo është barishtja shqiptare shumë e kërkuar

Laboti i egër është njohur më parë si bar i keq, por mund të konsiderohet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + 10 =