Home / Sport / Inter-in dhe Man.United i ndajnë 3 mln euro, por Sanchez pritet të zbarkojë sonte në Milano

Inter-in dhe Man.United i ndajnë 3 mln euro, por Sanchez pritet të zbarkojë sonte në Milano

Te Interi, konkretisht në Milano, sonte pritet të mbërrijë Alesix Sanchez. Arsyeja se përse ende nuk është zyrtarizuar marrëveshja ka të bëjë me 2-3 mln euro më shumë që Manchester United ka kërkuar nga italianët.

Të dy klubet më herët kanë mbyllur gjithçka duke rënë dakord se në rast të blerjes përfundimtare zikaltërit të pagujën 15 mln euro, por kërkesa esktra me 2-3 lidhet me pagën e lojtarit, pasi anglezët pretendojnë që ajo të paguhët 50-50./SH.com/

Check Also

VIDEO/ Futbollisti shqiptar në Kroaci qëllon me grusht në kokë kundërshtarin pas ndeshjes: “Më shau rëndë!”

Eros Grezda është kthyer në çështje në Kroaci. Futbollisti i kombëtares kuqezi në ndeshjen gjysmëfinale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 3 =