Home / Sport / Inter-in dhe Man.United i ndajnë 3 mln euro, por Sanchez pritet të zbarkojë sonte në Milano

Inter-in dhe Man.United i ndajnë 3 mln euro, por Sanchez pritet të zbarkojë sonte në Milano

Te Interi, konkretisht në Milano, sonte pritet të mbërrijë Alesix Sanchez. Arsyeja se përse ende nuk është zyrtarizuar marrëveshja ka të bëjë me 2-3 mln euro më shumë që Manchester United ka kërkuar nga italianët.

Të dy klubet më herët kanë mbyllur gjithçka duke rënë dakord se në rast të blerjes përfundimtare zikaltërit të pagujën 15 mln euro, por kërkesa esktra me 2-3 lidhet me pagën e lojtarit, pasi anglezët pretendojnë që ajo të paguhët 50-50./SH.com/

Check Also

E TMERRSHME AJO QË NDODH NË FUTBOLLIN SHQIPTAR, POLICIA DHUNON TRAJNERIN E TIRANËS

Teksa pritej që dhuna në futboll të ishte thjesht një kujtim i hidhur, ajo që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × two =