Home / Aktualitet / Infektohet me COVID-19 drejtori ekonomik i Bashkisë së Elbasanit

Infektohet me COVID-19 drejtori ekonomik i Bashkisë së Elbasanit

Drejtori ekonomik i bashkisë së Elbasanit Qemal Tusha, është infektuar me Covid-19.

Gjatë ditës se djeshme në Elbasan u konfirmuan 4 raste pozitive, e mes tyre ishte edhe ai i drejtuesit lokal.

Burimet bëjnë me dijë se ai eshte vetëizoluar në banesë, ndërsa infektimi i tij ka shkaktuar panik në institucionin e bashkisë Elbasan.

Pritet që familjare dhe të aferm të tij t’i nënshtrohen tamponit.

Aktualisht numri i personave aktiv me koronavirus në Elbasan është 73, ku virusi tashmë është shfaqur në disa institucione vendore, ku pak ditë më parë u infektua edhe drejtorja e arsimit.

Check Also

Rëndohet situata e COVID-19/ 3 persona humbin jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend, mes viktimave dhe një i ri

3 viktima dhe 131 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 3 =