Home / Aktualitet / Infektohen 4 pjestarë të personelit, Inspektoriati i Shëndetësisë mbyll kopshtin

Infektohen 4 pjestarë të personelit, Inspektoriati i Shëndetësisë mbyll kopshtin

Inspektoriati i Shëndetësisë ka njoftuar mbylljen e një kopshti në Vlorë. Sipas ISHSH-së katër persona, personel të kopshtit, kanë rezultuar të infektuar me Covid-19.

Mësohet se me koronavirus janë 2 edukatore dhe 2 sanitare të Kopshtit numër 2 të qytetit të Vlorës.

Ndërsa i gjithë personeli prej 15 vetësh i janë nënshtruar testit epidemiologjik dhe janë futur në karantinë deri në daljen e përgjigjes.

Check Also

PD: SPAK të dëshmojë se ka vullnet të luftojë korrupsionin

Partia Demokratike deklaron se SPAK vetëm ka bërë regjistrimin e kallëzimeve nga selia blu, por …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 7 =