Home / Kryesore / Ilir Meta votoi në orët e para të mëngjesit, zbulon pse ngriti dy gishtat pas votimit

Ilir Meta votoi në orët e para të mëngjesit, zbulon pse ngriti dy gishtat pas votimit

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka hedhur votën e tij në kuti që në orët e para të mëngjesit. Meta në momentin që hodhi votën në kutinë e votimit ngriti edhe dy gishtat.

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar pse ngriti 2 gishtat pas votimit. Meta theksoi se gishtat simbolizojnë 2 marsin, teksa shtoi se Presidenti është sot në krye të detyrës.

“Procesi po shkon shumë mirë. 2 gishtat për mua janë 2 marsi, janë Kushtetuta. Presidenti është në krye të detyrës.

Qetësi, vendosmëri dhe dashuri për Shqipërinë ”, deklaroi Meta.

Check Also

Vrasja e Mehmet Qemës nxjerr në dritë krime të tjera/ Çfarë zbuloi Policia në magazinën e viktimës

Disa ditë pas vrasjes së 27 vjeçarit Mehmet Qema në zonën e 5 majit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six − 3 =