Home / Lajmi Fundit / IKMT publikon bilancin e deritanishëm të ndërtesave që janë prishur

IKMT publikon bilancin e deritanishëm të ndërtesave që janë prishur

peracioni në bregdet, 10 objekte të prishura në Velipojë, 18 në Ksamil.

Nis pastrimi i inerteve

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit prej të hënës ka nisur operacionin për pastrimin e bregdetit nga objektet e paligjshme. Operacioni ka nisur në Ksamil dhe Velipojë, për të vijuar më pas në zonat e tjera. Në Velipojë, janë prishur 10 objekte të paligjshme, ndërkohë që po punohet intensivisht me mjetet e IKMT dhe ushtrisë për pastrimin e inerteve. Në Ksamil janë prishur 18 objekte pa leje si dhe po bëhet largimi i inerteve. Gjatë punës së IKMT në të dy zonat nuk ka pasur incidente me banorët. (Shifrat nuk përfshijnë objektet e prishura nga vetë banorët).

Check Also

Mimi Kodheli fjalim lamtumire në Kuvend

Deputetja Mimi Kodheli ka folur në seancën e fundit të saj në Kuvendin e Shqipërisë. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − 11 =