Home / Bota / ‘Ik p*rdhu, boll bërtite!’, Griezmann bën sherr me Piquen.

‘Ik p*rdhu, boll bërtite!’, Griezmann bën sherr me Piquen.

Barcelona pësoi një humbje turpshme 4-1 në “Camp Nou” përballë PSG-së.

Dueli nisi më mirë për vendasit, që shënuan të parët me Messin nga pika e bardhë e penalltisë. Në momentin që miqtë nga Franca barazuan rezultatin dhe dominuan lojën, Pique dhe Griezmann u konfliktuan njëri me tjetrin duke shkëmbyen mes tyre fjalë të pahijshme.

Në transmetim direkt u dëgjuan edhe sharjet dhe fjalori jo i hijshëm mes tyre.

Debati Pique – Griezmann:

Pique: Ta kontrollojmë topin sa më shumë, dreqi e mori! Dreq! Të vazhdojmë!

Griezmann: Qetësohu, Geri! Boll, bërtite!

Pique: E marrtë dreqi, Grizi!

Griezmann: Ik p****u!

Pique: Jo, ik p****u ti! Po vuajmë kështu që prej 5 minutash!

Griezmann: Mos bërtit!

Pique: Trap! Po vrapojmë si të çmendur!

Check Also

Zvicra ndalon mbulimin e fytyrës në vende publike

Mbulimi i fytyrës në publik për arsye jo-mjekësore do të bëhet i paligjshëm në Zvicër …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 − 8 =