Home / Bota / I vranë nënën dhe babanë para syve, vajza hakmerret ndaj ushtarëve

I vranë nënën dhe babanë para syve, vajza hakmerret ndaj ushtarëve

Një vajzë afgane ka vendosur të hakmerret ndaj ushtarëe, duke qëlluar për vdekje dy prej tyre dhe plagosi disa të tjerë pasi ata nxorrën me dhunë prindërit e saj nga shtëpia e tyre dhe i vranë pasi ata ishin në mbështetje të qeverisë.

Teksa ishte duke parë këtë skenë, Qamar Gul doli nga shtëpia me AK-47 dhe hapi zjarr, duke vrarë dy luftëtarët talibanë që qëlluan mbi nënën dhe babanë e saj.

Ngjarja e frikshme ndodhi në provincën Ghor e Afganistanit.

Check Also

Media: Zarf me lëndë helmuese drejtuar Shtëpisë së Bardhë

Një zarf që i ishte drejtuar Shtëpisë së Bardhë, përmbante një substancë të identifikuar si …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × one =