Home / Kryesore / I thoni pronarit të shpronësohet

I thoni pronarit të shpronësohet

Nga Ramiz GJINI –

Të dashur opozitar!
Ju kam rixhà, mos ia hidhni fajin popullit! Sepse, ju e dini që populli, kur e keni merituar, ju ka dhënë votën dhe ju ka ngjitur në pushtet.

A t’u a them unë ku qëndron sekreti, edhe pse e dini?!

Kërkojeni pushtetin për mirëqenjen e popullit, jo për mirëqenjen tuaj dhe të grupeve kriminale dhe ai do ju votojë!
I thoni pronarit të Partisë Demokratike të shpronësohet, që partia të jetë një aset publik me njërëz të zotë dhe të ndershëm.
Gjithashtu, kontratën dhe marrëveshjet, kryetari t’i ketë me publikun, jo me “kundështarin” e tij politik.
Përndryshe, monstra do jetë në pushtet, jo edhe këtër vjetë, por edhe katërdhjetë vjetë të tjera.
Shqipëria do boshatiset nga njerëzit me dinjitet. Do të mbeten vetëm nëpunësit e shtetit dhe bangladeshasit si krah pune skllevërish.
Të tjerat janë rropatje qaramane.

Check Also

Rritet numri i viktimave në Shqipëri, 91 pacientë rezultojnë pozitiv me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + four =