Home / Kronike / I riu shqiptar “turpëron” policët grekë: Shkojnë t’a arrestojnë, por ai u merr armën nga dora

I riu shqiptar “turpëron” policët grekë: Shkojnë t’a arrestojnë, por ai u merr armën nga dora

Një shqiptar është vënë në pranga nga policia greke. Kamerat kanë kapur momentin kur arma e shërbimit të një polici të ndërhyrjes së shpejtë, shkrepet pa dashje, gjatë tentativës së një 21-vjeçari shqiptar për t’i rrëmbyer armën e atij që po e arrestonte.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Katerinit në Greqinë veriore, mbas një sherri banal në sheshin qendror të Katerinit.

Sipas policisë, forcat e ndërhyrjes së shpejtë shkuan në zonë për të verifikuar një ngjarje dhe gjatë operacionit iu kërkua dy shqiptarëve dhe një greku të pranishëm në incident të tregonin se ç’dinin për ngjarjen.

Grupi i të rinjve reagoi negativisht, çka i detyroi agjentët e policisë të kërkojnë shoqërimin e tyre në rajon. 21-vjeçari shtyu dhe goditi policinë dhe në përleshje tentoi t’i rrëmbente një agjenti të policisë armën e shërbimit. Gjatë përplasjes, arma u shkreh gabimisht, duke shkaktuar panik.

Dy të rinjtë e tjerë u arrestuan nën akuzat e tentativës për lirim të të arrestuarit, ndërsa ndaj 21-vjeçarit u ngritën akuza të rënda si tentativë vrasje, tentative arratisje etj, të cilat pritet t’i kushtojnë atij shumë vite burg nëse gjykata e gjen atë fajtor.

Check Also

Çfarë po ndodh me motin? Saharaja mbulohet nga dëbora

Jemi mësuar që janari të sjellë borë dhe ngrica në shumë vende të botës, por …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve − 8 =