Home / Kryesore / I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë/ Ja sa do arrijnë temperaturat

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë/ Ja sa do arrijnë temperaturat

Depërtimi i masave ajrore të nxehta me origjinë Afrikane do të sjellin mot të kthjellët dhe temperatura të larta gjatë kësaj jave.

Sipas SHMU, dita e enjte dhe e premte parashikohet të regjistrojnë vlerat me të larta.

Era do të jetë nga veriperëndimi-perëndimi me shpejtësi 1-7m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare do të fitojë intensitet deri në 12m/s.

Check Also

Franca futet në karantinë/ Kaos në Paris, qytetarët dynden në dyqane dhe largohen nga qyteti përpara mbylljes

Parisi është ‘pushtuar’ nga makinat vetëm pak orë para se të ndodhte bllokimi i ri …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 12 =