Home / Sport / I nervozuar Ronaldo bën veprimin skandaloz pas ndeshjes

I nervozuar Ronaldo bën veprimin skandaloz pas ndeshjes

Juventusi arriti të mposhtë skuadrën e Genoa-s me rezultatin 3-1, por e gjithë ndeshja është lënë në hije për shkak të një veprimi të pahijshëm të Cristiano Ronaldos në fundin e takimit.

Ronaldo nuk mundi të gjejë dot rrjetën e golit, përveç një shtylle në pjesën e parë, teksa u pa i nervozuar gjatë gjithë takimit. Pas vërshëllimës së arbitrit, ylli portugez hoqi fanellën e tij duke e hedhur në toke dhe u nis drejt dhomave të zhveshjes.

Ky veprim është kapur nga kamerat, dhe kritikat ishin të shumta pasi vetëm pak kohë më parë sulmuesi portugez bëri diçka identike, duke flakur poshtë shiritin e kapitenit të Portugalisë në ndeshjen ndaj Serbisë.

Menjëherë në mbrojtje të 36 vjeçarit, ka dalë trajneri juventin, Andrea Pirlo, i cili u shpreh se këto janë gjëra normale për kampionë si puna e Ronaldos.

‘’Është normalë që ai dëshironte të shënonte gol, veçanërisht duke parë që ndeshja ishte gjatë gjithë kohës në favorin tonë. Veprimi i tij është pjesë e një qëndrimi prej kampioni që do të lërë përherë gjurmë’, ishin fjalët e trajnerit italian, Andrea Pirlo.

Check Also

Pirlo dhe Ronaldo me “valixhe në duar”, mbeten 3 sfida deri në fund që të shpëtojnë veten dhe Juventusin

Trajneri dhe sulmuesi juventin janë vënë në shënjestër të kritikave, nëse Juve nuk kap zonën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × one =