Home / Aktualitet / I frymëzuar nga librat e Hitlerit/ Kush është 28 vjeçari që goditi me shuplakë presidentin e Francës

I frymëzuar nga librat e Hitlerit/ Kush është 28 vjeçari që goditi me shuplakë presidentin e Francës

28-vjeçari Damien Tarel, që u identifikua ditën e djeshme nga policia e Francës pasi godoti presidentin francez, Emmanuel Macron në fytyrë, është arrestuar dhe më pas i është bërë një kontroll shtëpisë ku ai jetonte bashkë me të ëmën.

Sipas Daily Mail, në shtëpi grupi i hetuesve bën me dije se ka gjetur armë dhe një kopje të tekstit antisemit të Hitlerit, Mein Kampf dhe armë ku mdis tyre raportohet se janë gjetur në shtëpinë e tij janë; një shpatë, një kamë dhe një pushkë koleksionisti, për të cilat ai nuk kishte leje.

Damien Tarel me flokë të gjatë dhe me syze u hodh në tokë nga truprojat pasi goditi presidentin dhe bërtiti: ‘Montjoie Saint Denis’, një britmë e vjetër e luftës mbretërore, ‘A Bas La Macronie’ (‘Poshtë Macronia’).

Check Also

Turku dhunon barbarisht me grushte e shkelma gruan e tij, ajo bie në tokë

Një video e bërë virale në rrjet, tregon momentin kur një burrë dhunon në mënyrë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + 5 =