Home / Aktualitet / “I besova verbërisht Bashës”/ Pas humbjes jep dorëheqjen Nard Ndoka

“I besova verbërisht Bashës”/ Pas humbjes jep dorëheqjen Nard Ndoka

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka ka konfirmuar se nuk do të udhëheqë më partinë pas shtatorit, kur të mblidhet kongresi.

Ndoka tregon se ndër arsyet kryesore të këtij vendimi ishte bashkëpunimi me kreun e Partisë Demokratike.

“Unë e konsideroj mision të mbyllur, pasi i besova verbërisht Bashës. Edhe nëse opozita do të ishte fituese, prapë do ta bëja. Në shtator-tetor do mblidhet kongresi dhe do të zgjidhet kryetari i ri”.-tha Ndoka.

Check Also

U arrestua me 1 kg kokainë, ja kush është efektivi i RENEA-s/ FOTO

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 3 =