Home / Bota / Hynë për t’i vjedhur shtëpinë e gjyshes, nipi 12-vjeçar qëllon për vdekje njërin prej grabitësve

Hynë për t’i vjedhur shtëpinë e gjyshes, nipi 12-vjeçar qëllon për vdekje njërin prej grabitësve

Një djalë 12-vjeçar qëlloi me armë dhe vrau njërin prej hajdutëve të maskuar që ishin futur në shtëpinë e gjyshes së tij të shtunën në mbrëmje, në Goldsboro, Karolinën e Veriut.

Dy hajdutët i kërkuan 73-vjeçares, Linda Ellis, para dhe më pas e qëlluan, tha policia. Por i mituri qëlloi në drejtim të tyre me armë, për vetëmbrojtje, sipas autoriteteve, dhe hajdutët u larguan.

Njëri prej tyre, një 19-vjeçar me emrin Khalil Herring, u arrestua pranë shtëpisë së Ellis, pasi kishte marrë plagë në trup. Më vonë, ai ndërroi jetë në spital nga plagët e marra, ndërsa gjyshja është jashtë rrezikut për jetën.

Polica tha se nuk pritet që ndaj të miturit të ngrihen akuza, ndërsa nuk dha informacione mbi hajdutin tjetër të përfshirë në ngjarje.

Check Also

Agjencia Europiane e Barnave nis vlerësimin për vaksinën ruse

Agjencia Europiane e Barnave ka filluar vlerësimin e vaksinës ruse Sputnik V. Në një njoftim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 2 =