Home / Kryesore / Humbje e madhe për artin shqiptar/ Covid i merr jetën kantautorit Kujtim Prodani

Humbje e madhe për artin shqiptar/ Covid i merr jetën kantautorit Kujtim Prodani

Ka ndërruar jetë ditën e sotme kantautori i njohur, Kujtim Prodani, i cili ishte i infektuar me Covid-19.

Në fund të vitit që lamë pas, Prodani njoftoi vetë se ishte i prekur nga koronavirusi. Ai postoi në rrjetet sociale një fotografi ku shfaqej i shtrirë në spitalin Shefqet Ndroqi, ku duket se mban një maskë oksigjeni.

‘Sa miq e sa të afërm na more ; o flamë e keqe.’– shkruante Prodani.

Check Also

Shifra të frikshme/ Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve gjatë 24 orëve

Njoftimi i MSHMS: COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3605 testime, 589 të shëruar, 879 raste të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 3 =