Home / Aktualitet / Humbja e PD-së, Agron Shehaj bën listën: Ja ku gaboi Basha

Humbja e PD-së, Agron Shehaj bën listën: Ja ku gaboi Basha

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka treguar se cilat janë sipas tij 3 gabimet që ka bërë Lulzim Basha, të cilat i kushtuan PD-së humbjen e zgjedhjeve të 25 prillit.

Ai tha se djegia e mandateve i lejoi Ramës ndryshimin e sistemit zgjedhor, ndërsa mos-hyrja në zgjedhjet lokale i ka kushtuar PD-së dhjetra mijëra vota në Shqipëri.

“Djegia e mandateve, i lejoi Ramës ndryshimin e sistemit. Mos-hyrja në zgjedhjet lokale na ka kushtuar me dhjetra mijëra vota në Shqipëri. Në fushatë, çështja kryesore duhej të ishte lufta kundër korrupsionit dhe jo me dhjetëra çështje duke i dhënë të gjithëve nga pak”, tha Shehaj.

Check Also

Përdhunohet brutalisht 50-vjeçare shqiptare në Greqi, dalin detaje tronditëse: Më tërhoqi për fyti…

Një ditë më parë në Greqi u përdhunua brutalisht një 50-vjeçare shqiptare nga një bullgar. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen + 16 =