Home / Horoskopi / Horoskopi i ditës, 9 gusht 2020

Horoskopi i ditës, 9 gusht 2020

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Këtë të diele mund të jeni të mërzitur apo të ndjeshëm. Juve ju duhet që të jeni më pozitiv dhe energjik për të harruar të kaluarën dhe të ecni përpara. Ka mundësi që të hyni ne debate të forta me partnerin. Në përgjithësi, ditëve në vazhdim duhet të jeni të kujdesshëm, si në dashuri ashtu edhe në punë.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Për shkak të pozitës së favorshme të Hënës në shenjën tuaj, do të merrni një lajm shumë të mirë në lidhje me punën, më së largu deri në fund të muajit. Në dashuri mund të riktheheni përsëri në lojë me dikë, por më mirë të prisni në muajt në vazhdim pasi që mund të ketë të ardhme më premtuese. Këtë përiudhë keni nevojë për një punë më të qëndrushme dhe të sigurtë.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Këtë ditë do ta keni Marsin si aleatin tuaj, do të keni një dëshirë të madhe për të qenë të dashuruar. Do të ishte mirë që në përgjithësi këtë muaj të mos hiqni dorë nga emocionet e bukura pasi që mund të ketë takime interesante. Çiftet kanë mundësi që sot të forcojnë raportin e tyre të dashurisë. Secili që është duke qenë në lidhje me një Dash, Gaforre, Peshore ose Bricjap, duhet të ndërmarr sa më shpejtë veprime.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Sot do të ndjeheni më në stres, kjo për shkak të pasigurisë që ndjeni në lidhje me punën. Gjithashtu, nëse partneri juaj është larg fizikisht apo emocionalisht, kjo mund t’ju dëshpërojë edhe më shumë. Nëse ndjeheni jo të vlerësuar nga ana e partnerit, atëherë mund të filloni ta kërkoni diku tjetër!

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Pasi që jeni një shenjë luftarake, atëherë sot do ta dëshmoni këtë. Keni kujdes që të mos bëni debate me familjarë, pasi që mund të dëmtoni raportin tuaj. Në përgjithësi, ditëve të fundit jeni duke rënë në kundërshtim me veten tuaj sa herë që mundoheni të zgjidhni një problem. Në punë do të vazhdoni të keni probleme.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Dita shihet të jetë premtuese për ju. Nëse keni takime apo aktivitete, do të ishte mirë që t’i shtyeni për javën tjetër. Në lidhje me punën mund të shfaqen mundësi të reja, ku deri në fund të muajit do të jenë edhe më të mira. Gjithashtu, sot do të ishte mirë që t’i kushtoni më shumë vëmendje partnerit pasi që mungesa e komunikimit mund të ndikojë negativisht. Këtë të diele, kënaquni!

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Edhe kjo ditë vazhdon me pasiguritë tua. Edhe në momentin kur ndjeheni energjik, prapë ju bie ndërmend se jo të gjitha problemet janë zgjidhur. Por, prapë vazhdoni të bëheni më pozitiv! Planifikoni diçka sot që të mund ta arrini në vjeshtë. Në muajt e ardhshëm do të keni një fazë krejtësisht të re në jetën tuaj dhe do ju duhet të adaptoheni shumë shpejtë. Fundi i vitit do të ju sjell qetësi në jetë. Në punë duhet shmangni provokimet.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Këtë të diele e keni mundësinë që të relaksoheni dhe ta jetoni jetën plotësisht me të mirat e saj. Shfrytëzoni rastin pasi që java e ardhshme mund të ju sjell disa shqetësime të vogla. Do të keni një problem familjar për të zgjidhur ose do të prisni një telefonatë të rëndësishme. Ajo çfarë duhet të bëni kujdes janë shpenzimet të cilat do të jenë shumë të mëdha në ditët në vijim.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Sot do të jeni kreativ në ndonjë aktivitet apo projekt për shkak të ndikimit të favorshëm të Mërkurit. Duhet të filloni të planifikoni diçka sot në mënyrë që Dhjetori të ju sjell rezultatet e dëshiruara pasi që do të jetë një muaj premtues. Personat që kanë përjetuar një ndarje ditëve të kaluara, do të kenë mundësi të njohin njerëz të rinj.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Një ditë jo pozitive sot, kjo për shkak se ndjeheni shumë larg me partnerin dhe keni nevojë për qartësi. Në qoftë se jeni përfshirë në konflikte të rënda ditëve të fundit, atëherë bëni më shumë kujdes sot. Keqkuptimet e reja mund të vazhdojnë mes jush. Mundohuni që të merrni vendime të qarta.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Kjo e diele do të jetë ditë e këndshme për ju. Gjëja e vetmje që do të ju shqetësojë janë financat pasi që javëve të kaluara keni bërë shumë shpenzime. Gjithashtu, ditëve të kaluara keni zgjedhur një punë që ndoshta po ju sjell probleme të parave. Do të ju duhet që të filloni të kurseni jo vetëm para, por edhe kohë. Në dashuri jeni të qetë me biseda.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Nga kjo ditë do të duhet të lëni anash punën në mënyrë që t’i kushtoni vëmendje më shumë dashurisë. Do të ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm në lidhje me një takim apo emocion ta pashmangshëm. Nëse jeni të lidhur me një Gaforre apo Peshore, si kurrë me parë do ta kuptoni se sa e rëndësishme është qetësia në lidhjen tuaj.

 

 

Check Also

Shpërthim i fuqishëm në mes të Beogradit, 1 të vdekur e 2 të plagosur

Në Beograd, në parkingun e Radio Televizionit të Serbisë, para orës 10, është raportuar një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − three =