Home / Kryesore / Horoskopi 21 mars, ja parashikimi i yjeve për ju

Horoskopi 21 mars, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi

E shtuna do jetë pak e lodhshme, si shumë fundjava, por pak më shumë për shkak të një detyre pune ose familjare që nuk ju jep pushim dhe nuk lë vend për imagjinatë. Partnerin juaj në mbrëmje do jetë i gatshëm për t’ju mbështetur dhe për të hapur dyert e zemrës suaj. Merrni kohë për veten tuaj. Mos e detyroni veten me sporte.

Demi

Miqësinë dhe dashurinë e ndan vetëm një fije e hollë. Dëshira juaj do vlojë nën si lavë vullkanike. Një pasion flakërues mund të shpërthejë. Jetë shoqërore e fortë, e gjallë dhe plotësuese.

Binjakët

Sot ju do keni një ndikim të keq. Humori juaj i keq shpërthen pa asnjë arsye të vërtetë, duke ndërlikuar marrëdhëniet familjare dhe tensionet tashmë të dukshme me një mik. Merrni gjysmë dite për veten tuaj dhe rrini në shtëpi në heshtje, për të rirregulluar diçka. Dashuri në përgjithësi do ju shkojë vaj.

Gaforrja

Kjo është dita juaj me fat. Dashuri, udhëtime, projekte dhe takime … të gjitha të mbrojtura nga yjet! Gjithmonë keni bërë qejf dhe tani nuk doni të humbisni një mundësi: me miqtë tuaj do të keni një kohë të mirë! Por mbrëmja romantike është e gjitha për ju; ideale për t’u puthur në hije, për të soditur qiellin dhe yjet.

Luani

Financat do kenë lëkundje dhe shpenzimet tuaja do përqëndrohen në blerje me vlerë të lartë. Në familje gjërat fillojnë të ndreqen, mund të jeni pak më të qetë. Nuk do kenë më probleme emocionale dhe do shijoni motin e ngrohtë dhe rrezet e diellit së bashku.

Virgjëresha

Luna dhe Mërkuri, që luftojnë kundër jush, krijojnë probleme komunikimi. Do e merrni vesh pse nuk i kuptoni të tjerët sot dhe të tjerët nuk ju kuptojnë! Faji qëndron te gjuha hermetike që insistoni të përdorni: flisni qartë, Venusi, si një ndërmjetës, ëmbëlson shpirtin, por nuk lehtëson të kuptuarit! Kur drejtoni makinën ose motoçikletën, respektoni rregullat e rrugës.

Peshorja

E shtunë rutinë, pa ndonjë lajm të veçantë; ndryshe nga zakonisht, rezultatet lënë diçka për të dëshiruar. Do të jetë faji i Hënës në tranzit në fushën e gjashtë që nuk nxjerr në pah cilësitë tuaja ose lodhjen, e cila në fundjavë do e bëjë  të ndjehet dyfish, veçanërisht nëse një i ftohur.

Akrepi

Ditën e sotme do adhuroni muzikën romancën, poezinë dhe vallen. Jupiteri gjithashtu ju mbështet, duke ju dhënë optimizëm, duke ju treguar anën pozitive të gjithçkaje. Nëse jeni çift, do të keni ndjenjën se keni prekur realizimin e një ëndrre!

Shigjetari

Nuk do të ishte keq të hiqni pak vëmendjen tuaj nga mijëra gjëra dhe ti kushtoni më shumë rëndësi miqëve dhe momenteve argëtuese me ta. Një intuitë brilante do t’ju lejojë shumë prej jush të zgjidhin një problem të bezdisshëm. Marrëdhëniet e dashurisë kalojnë në një moment konfuzioni, megjithatë mos e lini veten të rrënoheni: gjërat do të përmirësohen me shpejtësi.

Bricjapi

Përveç diellit armiqësor, nëntë planetë janë rreshtuar në anën tuaj. Do të keni mundësi të shihni përtej guaskës suaj dhe të zbuloni një botë stimuluese në të cilën do  zhyteni me gjithë entuziazmin që keni. Suksese sportive për shumë. Në çift e vetmja pengesë për qetësi do të jenë frika juaj, ndoshta e lidhur me të kaluarën.

Ujori

Ditë krijuese! Do të zbuloni se keni një imagjinatë pjellore të aftë t’ju japë ide interesante dhe t’ju hap perspektiva të reja … Shijoni atë që ju propozohet nga miqtë tuaj pa menduar shumë për të, pranoni direkt një ftesë për mbrëmje dhe dëgjoni me kujdes atë që ka për t’ju thenë partneri.

Peshqit

E shtunë e qetë dhe e këndshme. Nuk ju mungon energjia, por keni pak dëshirë për të punuar. Përmirësoni mirëkuptimin në çift dhe demonstrojeni atë, duke mbushur partnerin tuaj me vëmendje të vogla dhe të mëdha. Nëse jeni beqarë, kontrolloni të gjitha mesazhet në celularin tuaj; një ftesë e papritur, thjesht ngrihu, mund të të bëjë të kalosh një ditë të mrekullueshme.

M.C

Check Also

A transmetohet virusi nga kafshët tek njerëzit? Studimi i OBSH zbulon se cilat kafshë shtëpiake mund të infektohen me Covid-19

Macet mund të infektohen me koronavirus por qentë nuk  duket se janë  dhe aq  të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 1 =