• Will Apple Watch will be immediate success?

  Cras sit amet libero eros, in ultricies lorem. Nunc et odio neque. Maecenas vehicula interdum hendrerit. Integer hendrerit orci ullamcorper neque pellentesque feugiat. Aliquam magna metus,

  Read More
 • Next Elections Resolutions: What could be the worst?

  Cras sit amet libero eros, in ultricies lorem. Nunc et odio neque. Maecenas vehicula interdum hendrerit. Integer hendrerit orci ullamcorper neque pellentesque feugiat. Aliquam magna metus,

  Read More
 • Sound Cloud Gets Popular Around The World

  Cras sit amet libero eros, in ultricies lorem. Nunc et odio neque. Maecenas vehicula interdum hendrerit. Integer hendrerit orci ullamcorper neque pellentesque feugiat. Aliquam magna metus,

  Read More
 • 3 ways to reduce your burn rate

  Cras sit amet libero eros, in ultricies lorem. Nunc et odio neque. Maecenas vehicula interdum hendrerit. Integer hendrerit orci ullamcorper neque pellentesque feugiat. Aliquam magna metus,

  Read More
 • Microsoft Windows 10, New Hope

  Cras sit amet libero eros, in ultricies lorem. Nunc et odio neque. Maecenas vehicula interdum hendrerit. Integer hendrerit orci ullamcorper neque pellentesque feugiat. Aliquam magna metus,

  Read More
sample-ad

Latest Articles

Gazetari zbulon gafat në njoftimin e OSBE

Gazetari Gerti Shella ka zbuluar gafat në njoftimin e OSBE, të cilat sipas tij mund të shmangeshim me pak përqëndrim. Shella i ka bërë ato publike në një postim në faqen e tij të Facebook, ku ka

Read More

Gjimnazi italian “Federico II”, në Tiranë për të nderuar gjimnazisten e talentuar Klea Pregja

Disa studentë të Gjimnazit Shkencor “Federico II di Svevia” të komunës së Melfit kanë ardhur për një binjakëzim në Tiranë. Portali italian vulturenews.net bën me dije se ndër aktivitetet të

Read More

Sondazhi/ Gazetarët nuk paguhen gjatë provës, në kundërshtim me ligjin

Një sondazh i Qendrës për Gazetari Cilësore zbulon se 75 për qind e gazetarëve të rinj nuk paguhen për periudhën e provës, ndonëse ky është një detyrim ligjor. Blerina Allushi, 22 vjeç, e

Read More

UGSH miraton strategjinë e një lëvizjeje të re në fushën e mbrojtjes së të drejtave të gazetarëve

Drejtuesit e organizatës më të madhe të gazetarëve në Shqipëri, Unionit të Gazetarëve Shqiptarë u mblodhën këtë fundjavë në selinë e organizatës , për të diskutuar dhe përcaktuar një strategji të

Read More

Identifikohet autori i ekzekutimit të Mario Majollarit

Zbardhet në kohë rekord vrasja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën “Aleksandër Moisiu”. Identifikohet e shpallet në kërkim autori i dyshuar i vrasjes së 28 vjeçarit Mario Majollarit. Drejtoria

Read More

Raporti i Freedom House, Vasili: Autori të mos lexojë portalet e Ramës

Menjëherë pas mbledhjes së Grupit parlamentar të LSI, kreu i tij, Petrit Vasili dha një deklaratë për mediat ku e vendosi fokusin jo vetëm tek çështja e protestave që po zhvillohen në vend si

Read More

Rilindasi yne, Sami Frasheri

*Mario Kolagji   Sami Frasheri eshte ideologu me i shquar  i levizjes sone kombetare. Si udheheqes ideologjik, demokrat, mendje e ndritur prej dijetari, ai mbetet nje nga personalitetet me

Read More

Trump dyshon se Bajraktari ka rrjedhur bisedat sekrete, kërkon shkarkimin!

John Bolton, këshilltari i Presidentit Donald Trump për Siguri Kombëtare, ka kërkuar shkarkimin e Ylli Bajraktarit, zyrtar i Këshillit Kombëtar të Sigurisë (N.S.C.), i cili ka punuar si asistent

Read More

Donald Trump dhe lidhja me pornostaren, FBI sekuestron dokumentet e avokatit

Agjentët e Byrosë Federale të Hetimeve konfiskuan dokumente të avokatit personal të presidentit Donald Trump, Michael Cohen, në zyrën e tij në Mahatan të Nju Jorkut. Kjo u bë e ditur në një

Read More

Përplasje SHBA-Rusi në Këshillin e Sigurimit për Sirinë

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia replikuan ashpër në mbledhjen e Këshillit të sigurimit të OKB, lidhur me atë qe dyshohet te jete një sulm me arme kimike ne Siri. Ambasadori rus Vassily Nebenzia tha

Read More