• In Memoriam: Shuhet Fadil Hasa, durrsaku që i rriti buzëqeshjen shqiptarëve

  Sot u nda nga jeta gjigandi i skenës së humorit dhe i realizimit të një prej filmave më të bukur shqiptar Mao Ce Dun,  Fadil Hasa. Ai lindi në Krujë, me 8 prill 1940 dhe kreu gjimnazin “29

  Read More
 • Raporti sekret i Londrës: Ja si po e marrin Ballkanin Rusia, Turqia dhe Kina

  Një raport sekret britanik i publikuar nga B92 bën të ditur se Ballkani ka ikur nga orbita e BE-së dhe atij po afrohet Rusia, Turqia dhe Kina. Siç bën të ditur raporti, aktorët e jashtëm si

  Read More
 • Subversioni rus në Greqi-alarm për Ballkanin

  Nga Shaban Murati Njoftimi i autoriteteve zyrtare greke në 11 korrik se Greqia ka dëbuar dy diplomatë rusë dhe u ka ndaluar hyrjen në vend dy të tjerëve, përbën një ngjarje të rëndësishme jo

  Read More
 • “Financial Times”: Agjentët e dëbuar rusë po rrëzonin qeverinë “Tsipras”

  Rusët e dëbuar nga Greqia në fillim të kësaj jave synonin rrëzimin e qeverisë “Tsipras”, për të shkatërruar marrëveshjen për emrin e ri të Maqedonisë dhe për të penguar anëtarësimin e vendit në

  Read More
 • Vrasja e tmerrshme e çiftit në Shkodër; shoqërohet edhe ish-burri i Silvana Ndocit

  Mes të shoqëruarve nga policia për vrasjen e dyfishtë në Shkodër, është dhe ish-burri i Silvana Ndocit. 25-vjeçarja ishte divorcuar me të para se të bashkëjetonte me ish-policin Boran Bërçama.

  Read More

No Articles to show!

No articles found to show on this page.

Kryesore

In Memoriam: Shuhet Fadil Hasa, durrsaku që i rriti buzëqeshjen shqiptarëve

Sot u nda nga jeta gjigandi i skenës së humorit dhe i realizimit të një prej filmave më të bukur shqiptar Mao Ce Dun,  Fadil Hasa. Ai lindi në Krujë, me 8 prill 1940 dhe kreu gjimnazin “29

Kryesore

In Memoriam: Shuhet Fadil Hasa, durrsaku që i rriti buzëqeshjen shqiptarëve
Raporti sekret i Londrës: Ja si po e marrin Ballkanin Rusia, Turqia dhe Kina
“Financial Times”: Agjentët e dëbuar rusë po rrëzonin qeverinë “Tsipras”
Rrëfimi tronditës i babait shqiptar që ISIS nuk i kthen djalin
Laçiani që u gjet i groposur: Si e pësoi 34 vjeçari Kejsi Hysa nga fajdet

Kryesore

Kryesore

In Memoriam: Shuhet Fadil Hasa, durrsaku që i rriti buzëqeshjen shqiptarëve

Sot u nda nga jeta gjigandi i skenës së humorit dhe i realizimit të një prej filmave më të bukur shqiptar Mao Ce Dun,  Fadil Hasa. Ai lindi në Krujë, me 8 prill 1940 dhe kreu gjimnazin “29

No Articles to show!

No articles found to show on this page.