Home / Aktualitet / Himarë/ Lëkundje të lehta sizmike ndjehen në rrethinat e qytetit

Himarë/ Lëkundje të lehta sizmike ndjehen në rrethinat e qytetit

Një tërmet i fortë është ndjerë pak më parë në Himarë.

Mësohet se tërmeti i rënë pak minuta më parë me epiqender Himaren, është ndjerë dhe në fshatrat perreth si Pilur, Kuç, Kudhes, Kallarat, Bolene. Deri tani nuk dihet nëse ka persona të lënduar por ka pasur demtime suvash dhe panik tek banoret.

Check Also

Thethi i bllokuar nga bora, ja sa familje rrezikojnë të mbeten pa votuar

Na ndajnë vetëm 2 ditë nga zgjedhjet e së dielës ndërkohë që banorët Shkodrës të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + thirteen =