Home / Moti / HARTA/ Vranësira dhe temperatura që arrijnë deri në 35 gradë, ky është moti për sot

HARTA/ Vranësira dhe temperatura që arrijnë deri në 35 gradë, ky është moti për sot

Ditën e sotme moti parashikohet kryesisht i kthjellët përgjatë vijës bregdetare.

Sipas një parashikimi nga Shërbimi Metreologjik Ushtarak, bëhet me dije se vranësira do të ketë në mesdinë në zonat malore që do kthehen dhe në reshje në disa zona.

Era do të jetë nga veriperëndimi 1-8m/s, e cila hera-herë përgjatë vijës bregdetare do të fitojë intensitet deri në 15m/s.

Temperaturat maksimale do shkojnë deri në 35 gradë, ndërsa ato minimale deri në 19 gradë.

ArbëriaNews.net

Check Also

Moti për ditën e hënë, 30 nëntor 2020

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 4 =