Home / Shendeti / Konsumoni ”Kivi” çdo ditë, është mrekulli

Konsumoni ”Kivi” çdo ditë, është mrekulli

Ky frut është i preferuar pothuajse nga të gjithë duke qenë se është i ëmbël dhe i thartë në të njëjtën kohë. Gjithashtu përveçse si frut, kivi mund të konsumohet edhe si sallatë ose ëmbëlsirë. Përveç këtyre këtu do të gjeni 9 arsye pse duhet të konsumoni nga një kivi çdo ditë.

1.Redukton simptomat e astmës

2.Rrit imunitetin

3.Mban nën kontroll diabetin

4.Lufton disa lloje të kancerit

5.Qartëson shikimin

6.Lufton pagjumësinë

7.I jep lëkurës tuaj butësi dhe shkëlqim

8.Lufton aneminë

9.Ndikon në shëndetin e zemrës

Check Also

Djersiteni shumë gjatë natës? Mos e neglizhoni këtë shenjë, ja nga cila sëmundje mund të vuani

Mjekët shpesh dëgjojnë shumë pacientë të ankohen për djersitje gjatë natës, gjë që nuk është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty + 19 =