Home / Aktualitet / Hajdari e lumtur: “Kemi tre palë politike që mbështesin listat e hapura!”

Hajdari e lumtur: “Kemi tre palë politike që mbështesin listat e hapura!”

Deputetja Rudina Hajdari ka folur pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, e cila zgjati afërsisht për dy orë e 30 minuta.

Ajo sqaron se janë tri pozicione që janë pro listave të hapura.

“Kemi tre palë që po mbështesin plotësisht listat e hapura. Tani jam shumë e lumtur për këtë ditë”, shprehet Hajdari

Reagimi i Hajdarit:

Përpjekjet tona kanë qenë të panumërta që të hapen listat zgjedhore. Kemi tri pozicione që janë pro listave të hapura. Kemi një iniciative ligjore në Kuvendin e Shqipërisë që garantojnë hapjen e listave 100%. Për sa i përket listave të hapura janë një realitet në Shqipëri.

Jam e lumtur që PD pas shumë thirrjesh tani ato erdhën tek qendrimi ynë dhe u bashkuan rreth kësaj kauzë të rëndësishme për demokracinë e Shqipërisë.

Kemi tre palë që po mbështesin plotësisht listat e hapura. Tani jam shume e lumtur për këtë ditë.

Check Also

“Drejt një katastrofe …”/ Situata e rënduar nga Covid-19, Meta publikon letrën për Manastirliun

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër Ramës, Manastirliut dhe Ruçit lidhur me situatën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × two =