Home / Aktualitet / Grida Duma e thotë publikisht: Do të votoj vetëm për këtë kandidat

Grida Duma e thotë publikisht: Do të votoj vetëm për këtë kandidat

Dy ditë përpara se të mbahen zgjedhjet e partisë Demokratike, deputetja e ardhshme Grida Duma ka folur në lidhje me kandidatin të cilin ajo do të votojë të dielën.

Ajo deklaroi hapur se do të votonte dhe mbështeste Lulzim Bashën, teksa gjithashtu foli edhe për kandidatët e tjerë ku u shpreh se të jesh kandidat I PD duhet të kesh Kontribute të mëdha

“Në parim kur dikush nis një garë me ankimim e ndjen veten humbës, gjatë fushatës të 25 prillit, PD vinte nga një opizitarizëm i forte dhe në atë çast po i drejtohej së ardhmes. Brenda partisë nuk mund ta nisin me ankimime, mjafton të dëgjosh 5 fjalitë e para të kandidatëve nuk ka asgjë, unë nuk i dëgjoj më. Pra as si shkon dhe as si bëhet, politika është lojë në grup pasi ke të bësh me lidershipin e një organizate.

Unë përpiqem të kemë ndërgjegje të plotë në politikë, nuk je në vijën e pare nga frika se do ikim. Je në politikë ti nëse nuk ke këllqe për të qëndruar në vijën e pare ti duhet të ikësh. Basha ka një strategji politike, ai debatin e ka me demokratët dhe me qytetarët dhe jo me sfidantët e tij, nuk mundesh të kthesh në debat publik. Unë e mendoj garën legjitime por duhet contribute në parti por padyshim për të marrë PD-n”, tha Duma.

Check Also

Kina ‘pushton’ Marsin/ Foto të reja nga sonda në planetin e kuq

Roboti Rover Zhurong i Kinës ka dërguar një seri imazhesh të reja nga Marsi, duke …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − eight =