Home / Aktualitet / Greqia përforcon masat kundër Covid/ Nisin rradhët e gjata në Kakavijë, qytetarët dynden për të ikur para se…

Greqia përforcon masat kundër Covid/ Nisin rradhët e gjata në Kakavijë, qytetarët dynden për të ikur para se…

Radhë të gjatë janë krijuar në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës. Raportohet se qytetarët po presin në radhë që prej ditës së djeshme, për shkak të masave të marra nga autoritetet greke me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-it.

Një prej tyre është bërja e tamponit, çka ka shkaktuar grumbullime të mëdha njerëzish, por edhe mbyllja e pikës kufitare gjatë natës.
Pikat e kalimit të Kakavijës dhe Kapshticës funksionojnë vetëm gjatë ditës, pasi nga ora 22:00 deri në orën 06:00 që prej 6 gushtit në hyrje dhe në dalje të Greqisë janë të mbyllura.

Check Also

Aksidentoi për vdekje 10 vjeçaren, deklarata e shoferit: Nuk e kuptova…

Alban Guri, shoferi që përplasi për vdekje me makinë të miturën Ambra Petali në derë të shtëpisë, në rrugën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seven + 16 =