Home / Aktualitet / Goli i 500-të në karrierë/ Ibrahimovic i blen vetes dhuratën luksoze(FOTO)

Goli i 500-të në karrierë/ Ibrahimovic i blen vetes dhuratën luksoze(FOTO)

Një rekordmen brenda dhe jashtë fushës. Zlatan Ibrahimovic asnjëherë nuk heziton të mahnitë në karrierën e tij mbresëlënëse.

Sulmuesi veteran shënoi dy herë në fitoren e Milanit ndaj Crotones dhe në këtë mënyrë shënoi golat 500 dhe 501 në karrierën e tij me klube.

Ndërsa në deklaratën për mediat ishte shumë modest duke thënë: “Kjo do të thotë se i kam shënuar disa gola në karrierën time…”, ai ka zgjedhur një mënyrë luksoze për të festuar në rrjetet sociale.

Në profilin e tij në Instagram, ku numëron mbi 46.5 milionë ndjekës, 39-vjeçari ka publikuar një fotografi, në të cilën ka pozuar me një Ferrari Monza SP2.

Shënoi golin e 500 në karrierë, Ibrahimovic i bën vetes

Check Also

Vasilika Hysi nuk do të garojë për deputete në zgjedhjet e 25 prillit

Ditën e sotme gjatë prezantimit të programit “Drejtësia që duam” nënkryetarja e  kuvendit Vasilika Hysi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eight − three =