Home / Aktualitet / Goditje e rëndë për shqiptarin dhe kunatin e tij italian, 650 mijë euro pasuri të sekuestruara

Goditje e rëndë për shqiptarin dhe kunatin e tij italian, 650 mijë euro pasuri të sekuestruara

Mediat italiane bëjnë me dije se u sekuestrua një vilë, 5 automjete (mes tyre një Jaguar), dhe sende të çmuara (përfshirë 10 ora luksoze), apo burime të tjera financiare me një vlerë totale prej 650 mijë eurosh, në pronësi të shtetasit italian G.Vivaldi, 53 vjeç kunatit të tij shqiptar A. Karamuça, 44 vjeç, të dy banues në Livorno.

Autoritetet hetimore u shprehën se anëtarët e këtyre familjeve kishin një standard shumë të lartë jetese, me blerje luksoze dhe udhëtime jashtë vendit, me një mesatare prej mbi 500.000 eurosh në vit.

Check Also

Brenda burgut ku po mbahet ish-polici që vrau George Floyd

Ish-polici që vrau George Floyd po mbahet në një burg të sigurisë së lartë, ndërkohë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 8 =