Home / Sport / Goditi gjyqtaren në qafë me top, tenisti serb Gjokoviç humbet 267.500 dollarë

Goditi gjyqtaren në qafë me top, tenisti serb Gjokoviç humbet 267.500 dollarë

Tenisti serbi Novak Djokoviç ka humbur prej skualifikimit të US Open plot 267 mijë e 500 dollarë.

Një top tenisi i goditur gabimisht në fytyrën e gjyqtares së vijës anësore ka bërë që Djokoviç ta mbyllë më herët se çfarë e kishte parashikuar turneun në SHBA.
Pikërisht, Djokoviç u skualifikua për sjellje jo- sportive gjatë ndeshjes, teksa kërkoi falje gjatë dhe pas ndeshjes për aktin duke pranuar gabimin.

Përveç dy gjobave që mori duke evituar konferencën pas ndeshjes, si dhe sjelljen jo- sportive, ai humbi 250 mijë dollarë prej fitimeve që do të merrte nëse do të vijonte të luante.

Check Also

Ofendoi femrat kineze, basketbollisti amerikan pezullohet përjetë

Ty Lawson, basketbollist amerikan me shumë eksperiencë në NBA dhe që aktualisht luan në Kinë, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + 15 =