Home / Bota / Gjysmë milionë viktima nga COVID deri tani/ SHBA ul flamurin në gjysmështizë

Gjysmë milionë viktima nga COVID deri tani/ SHBA ul flamurin në gjysmështizë

Guvernatorë të shumtë në të gjithë Shtetet e Bashkuara kanë urdhëruar që flamujt të valëviten në gjysmë shtizë për të nderuar 500,000 viktimat që kanë vdekur nga Covid-19.

Ai ndjek fjalimin e Presidentit të SHBA Joe Biden në një ceremoni ku u ndezën qirinj për shënuar momentin historik.

Guvernatorët e Alabama, Arizona, Colorado, Connecticut, Hawaii, Kentucky, Nebraska, Oregon dhe Washington po nderojnë jetët e humbura.

Check Also

Miliarderi japonezë kërkon 8 njerëz që të fluturojnë me të në Hënë, ja dy kriteret që duhet të plotësojnë

Miliarderi japonez Yusaku Maezawa ka ftuar tetë njerëz që të bashkohen me të për një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven + four =