Home / Aktualitet / Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i cili qelloi me shkopin e bagetive ne koke te atin e tij Dhori Rapi 52 vjec i cili me pas gjeti vdekjen. Mbi 25 vjecarin rendon akuza e vrasjes se babait te tij akuze e cila eshte provuar dhe pranuar nga vete autori. Ne fund te seances prokurori i kesaj ceshtje ka kerkuar masen e vleresimit me burg per 25 vjecarin që eshte kthyër ne vendim nga gjykatesi

Ngjarja ndodhi ne fshatin Luar te roskovecit mesditen e se premtes, ne token prane shtepise ku banonin

25 vjecari, pasi debatoi me fjale e u grind me grushta me babain e tij, e qelloi kete te fundit me shkopin qe perdorte per te ruajtur bagetite.

Goditja ne koke rezultoi fatale per 52 vjecarin Dhori Rapi, ndersa qe ne fillim 25 vjecari e pranoi autoresine e krimit prane familjareve te tij.

Te aferm te familjes kane treguar se at e bir vuanin nga probleme te shendetit mendor, madje djali kurohej shpesh.

Fill pas ngjarjes 25 vjecari u arrestua nga blute e Fierit.

Check Also

Tensionet para zgjedhjeve, Duka: Mandatet e përgjakura krijojnë frikë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, thotë se duhet eliminuar çdo tensionim partiak, duke iu referuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − three =