Home / Aktualitet / Gjonaj ‘tradhëton’ simbolet kombëtare/ Në takimin e rëndësishëm shfaqet krah flamurit turk

Gjonaj ‘tradhëton’ simbolet kombëtare/ Në takimin e rëndësishëm shfaqet krah flamurit turk

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u vendos në qendër të kritikave pas fotove të publikuara nga takimi me kreun e  Asamblesë së Përgjithshme të OKB, ajo qëndroi në krah të flamurit turk. Ajo tha se kjo nuk ishte një “gafë” e ministrisë së drejtësisë, por pjesë e protokollit të zyrës së Asamblesë së Kombeve të Bashkuara të cilin çdo shtet duhet ta respektojë.

“Unë kam qenë në takim me presidentin e Asamblesë së Kombeve të Bashkuara dhe kemi qenë në zyrën e tij dhe aspektet protokollare jepen nga ato dhe jo nga ne, se këto rregulla janë njëherë e mirë të vendosura”, tha Gjonaj.

Check Also

Kina nuk pyet për COVID, nis “festivali i mishit të qenit” (FOTO)

Ka nisur në qytetin Yulin në Kinë të mbahet një prej festivaleve më të neveritshme …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × four =