Home / Aktualitet / Gjoba dhe heqje patentash, policia “bën namin” në këto dy akse

Gjoba dhe heqje patentash, policia “bën namin” në këto dy akse

Përmes një njoftimi, drejtoria e Policisë Rrugore njofton se për 12 orë ka mbajtur nën vëzhgim makinat që ecin në autostradën Durrës-Rrogozhinë dhe në aksin Elbasan – Peqin.

“Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore në Radar, drager e dron në akset rrugore Durrës-Rrogozhinë dhe Elbasan-Peqin 📸🚔🚓✍ Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore, gjatë gjithë ditës së sotme ka vijuar kontrollet me 📸 në autostradën Durrës -Rrogozhinë dhe në aksin rrugor Elbasan-Peqin, për të parandaluar shpejtësinë tej normave të lejuara dhe parakalimet e gabuara, të cilat janë rrezik potencial për aksidente rrugore.

Gjatë 12 orëve kontrollet në këto akse rrugore janë konstatuar shpejtësi tej normave të lejuara, shpejtësi që varionin nga 30 deri në 50 km/h. 🙏✈️!!!. 🏠????🚑????, në kulmin e trafikut. Nga Njësia Operacionale e Policisë Rrugore, prej mëngjesit të sotëm deri tani janë tërhequr 21 leje drejtimi për shpejtësi mbi normën e lejuar.

Janë vendosur 75 masa administrative për parakalime të gabuara dhe manovra të rrezikshme në rrugë. 5 masa maksimale me vlerë 30 mijë lekë të reja pasi drejtuesit e mjeteve ishin shtetas të huaj. 31 masa për mosvendosje të rripit të sigurimit, 39 për përdorim të celularit, 23 për mos vendosje të kaskës mbrojtëse”, shkruhet në deklaratë.

Më tej shtohet:

“Të ✈️fluturosh dhe jo të drejtosh mjetin në rrugë🛣️ më e pakta të çon tek Polici dhe radari 📸🚔🚓✍😇 dhe në destinacion do shkoni pa patentë, e në rastin më të keq🚑 aksidenti ju pret apo me keq akoma patenta shkon në🏠 shtëpi pa ju 🚑 Drejtues mjetesh, qarkulloni brenda limiteve të lejuara që destinacioni juaj të jetë i sigurt, mos fluturoni✈️ se shpejtësia vret🚑 jetë.

#zbatorregullatudhëtoisigurt
#RespektoKufizimeteShpejtësisëmos🛫🛣️
#MosPërdor🥃gjatë drejtimit të🚘”

Check Also

Gjini, Fusha e lali Eri!

Nga Flamur VEZAJ- Anton Gjini i njohur edhe si Pashk Rrapi u arrestu ne Mal …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen − 13 =