Home / Bota / Gjermania: Vaksina anti-Covid nuk do të dalë në vjeshtë

Gjermania: Vaksina anti-Covid nuk do të dalë në vjeshtë

Agjencia e Shëndetit Publik në Gjermani nuk pret që një vaksinë kundër COVID-19 të dalë në vjeshtë, ka njoftuar një zëdhënëse e agjencisë.

Gjermania ka tërhequr raportimin e mëhershëm të së mërkurës, për të cilin ka thënë se ishte publikuar gabimisht. Dokumenti, që është fshirë nga faqja e web-it e institutit “Robert Koch”, sipas zëdhënëses, ishte një dokument në të cilin kompania kishte punuar në të kaluarën.

Check Also

“Gjykata Speciale do të arrestojë persona edhe në Shqipëri”

Ish-deputeti i Kuvendit, Milaim Zeka, thotë se arrestimet e sotme të kryetarit dhe nënkryetarit të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × one =