Home / Bota / Gjermanët e Leipzig të pafuqishëm kundër Liverpul

Gjermanët e Leipzig të pafuqishëm kundër Liverpul

Kanë përfunduar 2 takimet e kësaj të marte në Champions League, Barcelonë kundër PSG-së dhe Leipzig kundër Liverpulit.

Shumica e futbolldashësve i kishin sytë nga Camp Nou, ku edhe pse ylli brazilian Neymar mungonte kundër ish-skuadrës së tij, shokët e ekipit ia dolën të mposhtnin Barcelonën me rezultatin 4 me 1.

Konkretisht, Kylian Mbappë shënoi 3 herë, ndërsa futbollisiti italian Kean e ccoi numrin e golave në 4, duke e bërë krejtësisht të pavlerë golin e kapitenit blaugranas Lionel Messi.

Nga ana tjetër, skuadra gjermane e Leipzig ishte e pafuqishme kundër anglezëve të Liverpul, të cilët shënuan 2 herë me Mane dhe Salah. Në këtë mënyrë anglezët luajnë më të sigurtë në ndeshjen e kthimit në Anfield.

Check Also

Përse rrëmbehen fëmijët në Nigeri?

Pas rrëmbimit të vajzave në Çibok, ka nisur Iniciativa e Shkollave të Sigurta, për të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − 12 =