Home / Aktualitet / Gazetari zbulon shkëmbimin e bujshëm, Juventusi ofron Ronaldon për të transferuar…

Gazetari zbulon shkëmbimin e bujshëm, Juventusi ofron Ronaldon për të transferuar…

Juventusi thuhet se është i gatshëm të ofrojë sulmuesin Cristiano Ronaldo te Manchester Unitedi për një shkëmbim me mesfushorin Paul Pogba.

Kampioni i botës me Francën nuk ka fshehur dëshirat e tij për t’u larguar nga “Old Trafford” dhe shumë emra po përflitet se mund të përfundojnë si pjesë e shkëmbimit.

Sipas gazetarit të njohur të Independent, Miguel Delaney, “Zonja e Vjetër” është një kandidat serioz për të nënshkruar me Pogban.

“Duke biseduar me burimet brenda klubit gjatë javës së fundit kam parë diçka që lidhet me situatën jo të mirë të Paul Pogbas dhe Manchester United, ndërsa Ronaldo mund të jetë i ofruari i Juventusit që i intereson një shkëmbim mes futbollistëve.

“Nuk është e pamundur. E lidhur me të gjitha ishte pikëpamja se përfundimisht, Juventusi po përpiqet të instalojë ide kolektive të futbollit”, ka thënë Delaney.

Check Also

Ja pse ia hodhi hetimit të SPAK Manastirliu

Një ministre e kabinetit Rama prej muajsh ka qenë nën lupën e prokurorisë së Posaçme …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five + fifteen =