Home / Aktualitet / Futbolli në zi, ndahet nga jeta pas infektimit me COVID ish-lojtari i Interit

Futbolli në zi, ndahet nga jeta pas infektimit me COVID ish-lojtari i Interit

Bota e futbollit qan Mauro Beluxhin. Ish-lojtari i Interit, Bolonjës dhe Napolit ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në një spital të Milanos.

Mauro Beluxhi i cili u shpall kampion me Interin në sezonin 1970/71, ishte shtruar në spital më 4 nëntor 2020 për shkak të pozitivitetit me koronavirus, të cilit iu detyruan ti hiqnin gjymtyrët e poshtme dhe pas heqjes së tyre, shëndeti i toj u përkeqësua dita-ditës.

Check Also

Bilanci i fundit/ Rritet numri i të infektuarve me COVID dhe të shtruarve, 21 viktima gjatë 24 orëve

21 persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 3 =