Home / Kryesore / Futbolli gjerman rikthehet në fushë, ja rregullat e reja që do zbatohen

Futbolli gjerman rikthehet në fushë, ja rregullat e reja që do zbatohen

Pas ndërprerjes më shumë se dy mujore për shkak të Covid-19, këtë të shtunë është rikthyer në fushë Bundesliga 2.

Sfidat e para se si do të jetë futbolli gjatë periudhës së pandemisë, i treguan edhe para tifozëve.

Siç vihet re edhe nga fotografitë e publikuara nga mediat gjermane, lojtarët u prezantuan me maska në fushë, teksa për t’u takuar u përdorën brrylat.

Po ashtu, maskat si detyrim u mbajtën nga stafet teknike në pankinë, operatorët televizivë dhe personat e tjerë të lejuar në stadiumet pa tifozë.

Check Also

Skandali, pesticide të ndaluara e të rrezikshme për mishin, sallamin e frutat

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop”, zbuloi se si përdoren pesticidet e ndaluara e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seven + twenty =