Home / Aktualitet / “Fusha e Zonjës” ose Deti i panjohur i Shqipërisë Natyrale

“Fusha e Zonjës” ose Deti i panjohur i Shqipërisë Natyrale

Koco Danaj/

Ka dite qe behet zhurme e madhe per Detin e Shqiperise, por te gjithe kane harruar nje fakt sa “Mali i Korabit”.

Cili eshte fakti?

Shume i njohur per antaret dhe mbeshtetesit e Shqiperise Natyrale.

Cili eshte kufiri i Shqiperise qe u shpall ne 28 Nentor 1912?
Presheve-Preveze. Durres-Shkup.

Pra Preveza qe eshte teritor shqiptar vetem nga veriu kufizohet me toke. Nga jugu, lindja dhe perendimi kufizohet me Detin Jon ose sic e quajne shqiptaret e Camerise, me “Fushen e Zonjes”.

Sa eshte ky det shqiptar? Me dhjetra, dhjetra mije km katrore.
Hajdeni zoterinj greke te bisedojme per Detin. Por do ta nisim nga Preveza. Do ta nisim nga “Fusha e Zonjes”

Kjo eshte pergjigja e Shqiperise Natyrale per Detin e saj.

Uroj qe te dale ndonje politikan shqiptar dhe ta kerkoje.

Mos harroni: Akti Juridik eshte injoruar me ane te forces.Por askush deri me sot nuk e ka hedhur poshte juridikisht.

Dr.Koco Danaj
Kryetar i Lista per Shqiperi Natyrale

Check Also

“Ndodhi një tërmet politik”, të qeshura e reagime në sallën e parlamentit pas fjalës së mbajtur nga Damian Gjiknuri

Është mbledhur sot Komisioni për Çështjet Ligjore, ku po shqyrtohen dy nismat për Kodin Zgjedhor. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − two =